Header
header

Gesintuvai

Jei apsidairytumėte aplinkui, pamatytumėte, kad mus supa degūs daiktai ir medžiagos. Todėl visuomet verta turėti gesintuvą, kad, kilus gaisrui, galėtume jį užgesinti. Gesintuvai yra skirti tik prasidedančiam gaisrui gesinti. Prieš naudojantis gesintuvu, reikia įvertinti gaisro apimtį ir riziką. Jei gaisras įsiliepsnojo, geriau kuo skubiau pasišalinti iš patalpos ir kviesti ugniagesius.

 6DO3qy1oXAvorn(!

„Iksados prekybos ir paslaugų centre“ galite įsigyti skirtingų tipų (miltelinių, angliarūgštinių, putų) ir įvairios paskirties (skirti gyvenamosios paskirties, biuro, sandėlių, gamyklų patalpoms, automobiliams, lėktuvams, laivams) gesintuvų.

 

Gaisrų klasifikacija

 

A klasė. Degios kietos medžiagos: mediena, popierius, guma, plastmasė, tekstilė ir pan.
B klasė. Degūs skysčiai: benzinas, spiritas, lakas, tepalai ir pan.
C klasė. Degančios dujos: vandenilis, acetilenas, angliavandeniliai ir pan.
D klasė. Degūs metalai ir jų lydiniai: kalis, natris, magnis.

 

Gesintuvų rūšys

 

Milteliniai gesintuvai apibūdinami kaip universalūs, nes tinka gesinti A, B ir C klasės gaisrams ir veikiančioms elektros instaliacijoms iki 1000 V. Prie šių gesintuvų populiarumo prisideda ir platus temperatūros diapazonas – veikia nuo   -40° C iki +50° C bei didelis gesinimo plotas. Gesinti galima iš gana didelio saugaus atstumo. Dažnai šio gesintuvo pasirinkimą lemia žemesnė nei kitų alternatyvių gesintuvų kaina. Gesintuvai, juose esančių gesinimo medžiagų kiekis ir kokybė privalo būti tikrinami ne rečiau kaip vieną kartą per metus.

 

Angliarūgštės gesintuvai naudojami gesinti B klasės gaisrams ir veikiančioms elektros instaliacijoms iki 1000 V. Tinkamiausia gesinti B klasės gaisrus, t.y. užsidegus skysčiams, pvz., spiritui, benzinui, lakui, įvairiems tepalams ir kt. Atkreipkite dėmesį, kad naudodami šį gesintuvą uždarose mažos kvadratūros patalpose, rizikuojate uždusti nuo didelio anglies dioksido kiekio. Gesintuvai, juose esančių gesinimo medžiagų kiekis ir kokybė privalo būti tikrinami ne rečiau kaip vieną kartą per metus.

 

Putų gesintuvai naudojami A ir B klasės gaisrams gesinti. Draudžiama gesinti neišjungtus elektros prietaisus. Šis gesintuvas atvėsina įkaitusias medžiagas, skaičiuojami mažesni gaisro nuostoliai, lyginant gesinimą su milteliniu gesintuvu. Galima rinktis iš dviejų tipų: šaltoms patalpoms – veikia – 20°C iki + 60°C temperatūroje ir šiltoms patalpoms – veikia + 5°C iki + 60°C temperatūroje. Gesintuvai, juose esančių gesinimo medžiagų kiekis ir kokybė privalo būti tikrinami ne rečiau kaip vieną kartą per metus.

 

SVARBU! Gesintuvai, juose esančių gesinimo medžiagų kiekis ir kokybė tikrinami ne rečiau kaip vieną kartą per metus. Gesintuvų korpusai turi būti hidrauliškai bandomi ne rečiau kaip kartą per penkerius metus. Draudžiama naudoti gesintuvus, kurių gesinimo medžiagos galiojimo laikas yra pasibaigęs. Jei jums reikia atsakingo partnerio, kuris reguliariai prižiūrėtų jūsų turimą priešgaisrinio inventorių, susisiekite su mumis

 

Kokį gesintuvą pasirinkti?

Gesintuvai skiriasi dydžiu, paskirtimi, kaina ir užpildu.Gesintuvai automobiliams.

 

Susisiekite su mumis tel. (8-37) 350688 arba el. paštu info@iksadosppc.lt – atsakysime į visus jums rūpimus klausimus apie gesintuvų pasirinkimą, eksploataciją bei priežiūrą.
Screenshot-3